Село Берестовенька Красноградського району заснували 1787 року, як і колишнє Берестовеньки (нинішнє Іванівське). Практично однакові назви та час заснування можуть свідчити про те, що й засновники поселень були ті ж самі. Хоча Іванівське за територією є значно більшим, і простягнулось вздовж річки на 9 км, кількість населення в селах майже однакова.
В селі є досить незвичний храм, можливо, єдиний такого типу на Харківщині. Багатьма він ваажається найгарнішою дерев’яною церквою Харківської області. Це Свято-Покровськиа церква, яку спорудили 1912 року.
Деякі зміни з первісним виглядом, звичайно існують, храм за час існування їх зазнавав, при капітальній реставрації 1991 року йому надали (ну майже) первісного вигляду.
У 1930-му році храм закрили.
Це сталось у січні. До села надійшло рішення з обласного центру про закриття храму, зняття дзвонів і знищення дзвіниці. На заклик священиків Тарасевича і Пітерського біля храму зібралися сотні парафіян озброєні палицями, колами, голоблями, щоб не дозволити більшовицьким безбожникам пограбувати і закрити храм. Це зібрання місцевих мешканців на захист храму в документах ОГПУ фігурує як повстання. На жаль, відкритих документів недостатньо для того, щоб взнати, що сталось з “повстанцями”. Відомо, що все ж дзвіницю знищили, дзвони відправили на переплавку, з храму збили куполи і закрили його.
Надалі будівля використовувалася як клуб. Під час війни в його стінах була розміщена конюшня.
Церква хрестовокупольна будову з чотирма пірамідальними вежами. Еклектичні форми поєднують мотиви, властиві український світській та церковній архітектурі.
Текст та фото Ігоря Дорожка, Максима Назаренка та Олега Години.