Дібрівка. Конезавод

За 25 км на північний захід від Миргорода, недалеко від річки із назвою Лихобабівка, розташоване село Дібрівка. Перед в’їздом у село стоїть вітряк, вже наполовину розібраний, хоча всередині ще збереглися механізми і жорна. Мешканці не дуже шанують вітряк – видно, що частину дощок відірвали просто на дрова.

В Дібрівці розташований старовинний і великий конезавод. Частина будівель зведена ще у 19 столітті – тут є і цегляний модерн, і неоготика – є на що глянути. На території заводу вам можуть провести екскурсію – тут прекрасні породисті коні, а ще тут продають кумис – це чи не єдине місце в Україні, де його ще роблять. Ми теж купили кілька пляшок – сироватка із кінського молока дуже кисла, але, кажуть, неймовірно корисна. А ось що пише про конезавод у Дібрівці Вікіпедія:

У селі Дібрівка розмістився один з найбільших конезаводів України — Дібрівський кінний завод заснований у 1888 році великим князем Дмитром Костянтиновичем Романовим.
Завод розводить російських та орловських рисаків, а також новоолександрівських ваговозів. Щодня за конями слідкують, миють, годують десятки людей.

Вітряк

Найвідоміший представник дібрівських орловських рисаків — Піон 1966—1991 , неодноразовий рекордист породи, жвавість 2.00.1. Однак його феномен полягає не лише в досягненнях на біговій доріжці — він дав численне потомство жвавих дітей та внуків, визнаний найкращим жеребцем-плідником і став родоначальником нової лінії орловської рисистої породи.

Сама природа створила це місце саме для розведення коней. На Дібрівському кінному заводі виробляють кумис, що має дуже поживні якості.

Щороку 2 травня в селі Дібрівка проводиться свято — перегони коней рисистих порід. Це свято відвідують тисячі гостей та туристів, багато з яких приїжджають з миргородського курорту. Тут відбуваються перегони між найліпшими наїзниками, за яким слідкують безліч охочих.

До 2008 р. тут також існувала спортивна школа, що виховувала справжніх наїзників.Якщо бажаєте відвідати кінний завод,то в гул-картах потрібно вносити назву с.Дібрівка, а Дібрівський Кінний Завод це залізнична станція.

Фото Романа Маленкова та Максима Назаренка.