Полтавська область розташована у центральній частині України. Площа території складає 28,8 тис. кв. км (4,8 % площі країни). Регіон межує з Дніпропетровською, Кіровоградською, Київською, Сумською, Харківською, Черкаською і Чернігівською областями. Загальна чисельність населення регіону складає 1693 тис. осіб.
Адміністративний центр – Полтава. Поділяється область на 25 районів, має 15 міст, у тому числі 5 обласного підпорядкування, 21 селище міського типу, 1862 сільські населені пункти. Найбільші міста - Полтава, Кременчук, Лубни, Комсомольськ, Миргород.
Полтавщина є визначним культурним центром України. Розташована на мальовничому правому березі Дніпра гостинна Полтава славиться своєю архітектурою XVII-XIX ст. Історія міста Полтави пов`язана з іменами багатьох відомих письменників. Варто відвідати музей природознавства і мистецтва. Широко розвинені народні промисли (вишивка, килимарство, кераміка); роботи полтавських майстрів відомі по всьому світу.
Сприятливі кліматичні умови, густа сітка piчок, численні водойми у поєднанні з мальовничими краєвидами, наявність мінеральних вод, відносно невисокий рівень урбанізації формують значний рекреаційний потенціал області. Основа курортних pecypciв краю - мінеральні та столові води, які використовують для лікування на курорті Миргород, а також у курортній місцевості Ліщинівки.
Між піщаними берегами під горою в Яреськах звивається Псьол.
Пирятинський НПП - це здебільшого долина річки Удай і її приток Перевід і Руда, що простягається на великі відстані навколо Пирятина у безпосередній близькості до Чернігівської і...
З 1925 року Багачка стала Великою Багачкою, напевно, щоб не загубитися серед декількох інших: Першої, Покровської.
Ще зі школи пам’ятаю – впустив цар-Петро підзорну трубу в річку і вилаявся – от «вор скла», і назвали так підлабузники річку – Ворскла. Але ще у школі я думав, що це нісенітниця.
Скільки не мандруй Україною – все рівно знайдеш щось нове й унікальне. Як от церква у селі Марківка, в Кобеляцькому районі на Полтавщині. Дерев’яний ампір – де ви ще таке побачите?
В радянські часи усі знали Муравйових-Апостолів – трьох братів, які очолювали рух декабристів.
Лохвиця – на перший погляд абсолютно пересічний районний центр Полтавської області. Таким його зробила радянська влада.
Опанаса Сластіона ми знаємо як видатного художника, твори якого експонуються навіть у Національному художньому музеї.
Сотні разів проїжджав повз нього, а на ці вихідні вирішив, нарешті, заїхати.