Дунів

Дунів – село у Заліщицькій міській громаді Чортківського району Тернопільської області. Розташоване неподалік річки Серет. Населення – близько 500 мешканців.

Перша письмова згадка – 1440 р. За переказами, Дунів заснував галицький воєвода Дуньо (Дунь). Відома й інша версія походження назви села – від імені пана Дуніна-Борковського. На фільварку була велика ґуральня, де виробляли спирт, який бочками возили в Заліщики; це приміщення збереглося досі. У 1453 р. село згадане як Дунаїв. У 1880-х рр. воно – власність ґрафа Борковського.

За Австро-Угорщини працювала школа з українською мовою навчання, за Польщі – двомовна. Діяли філії “Просвіти”, “Лугу”, “Сільського господаря” та інших товариств. За переписом 1921 р., в селі було 102 двори з населенням 385 осіб, на 1931 р. – 115 дворів (495 осіб). Під час Першої світової війни через село пролягала лінія фронту. Дунів був знищений, хати – спалені, крім трьох; люди розійшлися в навколишні села.

До інформаціїІ із сайту Заліщицької громади додам, що село має дуже гарну футбольну команду “Добробут”, яка в розіграшу кубку Чортківського району дійшла до фіналу і там поступилася лише по сірії післяматчевих пенальті. Кілька світлин цього драматичного поєдинку додано в дописі.

Текст та фото Петра Грушка

Річка Серет біля села

Церква святого Йосафата (1994 р.)