Млинівці

Млинівці, село, яке по суті можна вважати районом Зборова. Перша писемна згадка — 1598 рік, як власність Марека Собеського.

В 1694 р. король Ян ІІІ віддав село правом «доживоття» Адамові Сєнєвському.

Визначних пам’яток у селі нема, оскільки під час 1 світової війни село артилерійським вогнем практично було перетворено в руїну.

Церква – новобуд, св. Володимира та Ольги, будівництво завершено 2010 року. Проте, іноді зустрічаються відомості, що це церква Миколи Чарнецького, треба уточнювати.

На території села Млинівці раніше церкви не було, млинівчани ходили до храму до сусілнього села Грабківці, що примикає до Млинівців.

Однак в селі можна побачити цікавий пам’ятник першим механізаторам. На  постамені встановлено справжній артефакт – трактор “Універсал”.

Цей сільськогосподарський тоактор випускався на ленінградському заводі «Красный Путиловец» з 1934 по 1940 рр, а потім на Володимирському тракторному заводі з 1944 по 1955 рр. Проте необхідно зазначити, що його прототипом був американский трактор Фармолл, компанії International Harvester, що випускався нею з 1932 по 1939 рік.

Є в Млинівцях вокзал, збудований 1870 року, разом із станцією.

Ну і наостанок. В цих місцях відбувалась знаменита, переможна для козаків, Зборівська битва 1649 року (докладно у статті про Зборів).

Саме через Млинівці гнали польське військо до Зборова.

Неподалік села є козацька могила — поховання козаків, які загинули в Зборівській битві.

P.S. Фотографувалось вже пізно ввечері, у сутінках.

Текст та фото Ігоря Дорожка.