Новоселівка. Німецький костьол Антонія Падуанського

За 18 кілометрів від Степового, у селі Новоселівка, зберігся ще один римо-католицький храм – костьол Антонія Падуанського, збудований у 1893 році. Це закинута напівзруйнована будівля, яка в радянський період виконувала функції колгоспної комори.

Новоселівка – колишня німецька колонія Гальбштадт. Щось німці не були оригінальними у виборі назв, адже і нинішній Молочанськ (Запорізька область), теж був Гальбштадтом, що в перекладі означає півмісто. Гальбштадт із Запорожжя був не лише півмістом, але й містом, центром менонітських поселень, а от Гальбштадт-Новоселівка, схоже не був і половинкою міста – завжди селом.

У 20- роки минулого століття у селі створили колгосп імені Ернста Тельмана (хоча ця назва, напевне, причепилася до колгоспу пізніше). Прихильники антифашизму закрили костьол і зробили в ньому склад колгоспу. Нині, незважаючи на перебування серед пам’яток архітектури місцевого значнння, у реєстрі, костьол абсолютно покинутий і ні про яку охорону, або реставрацію, і мова не йде.

Новоселівку ми досліджували під час експедиції, організованої за підтримки Lexus. Більш розгорнутий матеріал про цю експедицію можете почитати на нашому сайті тут.

Текст та фото Романа Маленкова.