Припутні. Не кіно

Ми потрапили у Припутні після їх окупації російською ордою. Значну кількість селян росіяни вбили, зруйнували житла, спалили автівки. Загалом через Припутні пройшло більше тисячі одиниць ворожої техніки. Нам про це розповідали місцеві мешканці, і зовсім ніхто не казав про перипетії із місцевою церквою, яка у 2019 році перейшла до ПЦУ, але московити вчепиилися в неї як пазурями, намагалися відібрати назад. Чия вона нині – ми і не запитали, але сподіваємося не упц мп.

Храм Різдва Богородиці збудували мешканці Припутнів на власні кошти із власної цегли, яка вироблялася на місцевому заводі. Закінчили будівництво у 1886 році. Церква постала у стилі цегляної еклектики, у напрямку історизму. Точніше сказати важко, адже у радянські часи комуняки знесли баню. Напевне тут був клуб. Нинішня баня – відбудована.

Припутні були засновані у першій половині 17 століття. В середині 19 століття тут мешкало 1345 осіб, нині – вдвічі менше.

У 2017 році режисер Аркадій Непиталюк зняв фільм “Припутні” де Припутні грають самих себе – глухе село на Чернігівщині, за 30 км від Ніжина.

Текст та фото Романа Маленкова.

Церква Різдва Богородиці

Припутні після російської окупації