Палац Шенборнів біля Чинадієво


Палац графів Шенборнів поблизу Чинадієво є одним з найбільш популярних туристичних об”єктів на Закарпатті, який відвідує практично кожна екскурсія. Скільки разів я там був порахувати важко, але тим не менше кожного разу потрапляю туди з задоволенням, бо замок-палац справді вражає своєю довершеністю. Споруда не є старою, збудовано її було у 1890 році на місці старого дерев’яного мисливського будиночку, який стояв тут з 1840 року. Зараз на території маєтку розміщується санаторій “Карпати”, а в самому палаці один з його корпусів.

Однією з цікавинок палацу є те, що він має 365 вікон (як днів у році), 52 кімнати (як тижнів у році) і 12 входів (відповідно до кількості місяців).

Навколо замку-палацу було розбито миловидний парк з кількома десятками рідкісних дерев, а також мальовничий ставок, який своєю формою зображав контури Австро-Угорської імперії.

Поруч з входом на територію санаторію розташовується залізнична станція, яка своїми виглядом нагадує замок-палац. Але сама станція, на жаль, зараз не працює.

Є ще на території невеличкий звіринець з оленями, зайцями і т.д., але чомусь жодного разу звірі так і не захотіли нормально попозувати для фото.

Автор тексту та фото Роман Бречко                            [info]rbrechko
48.525047, 22.874645 Дивитись на мапі Google Maps