Бочечки

Село Бочечки розташоване недалеко від Конотопа (на північний схід). Має сільську раду. Кількість населення – понад 1600 осіб.

Палац у Бочечках

Палац у Бочечках

Існує дві версії походження назви села. Одна каже, що назва походить від роду занять перших поселенців, які були бондарями (до речі сусіднє із Бочечками село називається Бондарі). Відповідно до іншої – село спочатку заселялося лише з боків, тому й називається Бочечки.

Палац у Бочечках

Палац у Бочечках

Інший бік палацу

Перша документальна згадка про Бочечки датується 1659 роком. Заселялося село переселенцями із Правобережжя, які втікали від панського гніту. У 18-19 століттях Бочечки належали гілці князів Львових, яка вела свій родовід ще від Рюриковичів.

Палац у Бочечках

Князі Львови, які були власниками Бочечків та багатьох інших земель на території Слобожанщини, ще у 1745 році заклали в селі садибний парк. Ще через сорок років у парку з’явився невеликий, але досить розкішний палац, проект якого був привезений з-за кордону молодою князівною. Будівництвом палацу керували невідомі майстри із Путивля, а здійснювали будівництво кріпаки. Споруду було зведено за одне літо. Нині у палаці Львових розміщено середню школу. А парк не доглядається й більше нагадує ліс.

Текст та фото Олега Години та Романа Маленкова

51.299603, 33.417149 Дивитись на мапі Google Maps