Ну хоч тут не дають примітивних пояснень щодо назви села, і не говорять, що так назвали тому, що мешканці пекли смачні коржі.
Назва села Коржі в Роменському районі Сумщини походить від прізвиська Корж. Засновник села, козак Корж разом з синами переселився сюди з Наддніпрянщини.
Перші ж письмові відомості про село Коржі, відносяться до 1712 року. Тоді Коржі були відданні універсалом гетьмана Скоропадського значковому Лубенського полку Григорію Яценку. Після його смерті село належало полковнику Марковичу, а від нього перейшло Андрію Бутурліну.
По ревізії 1729 року село Коржі — суто військове, та не перебувало під владою уряду і не належало ратуші.
Протягом 19 ст. селом володіло багато поміщиків середної руки, імена яких напевно, мало чого скажуть: Мазуряка (Мазаракій), Рубан, Бережний, Яневський, Фесин.
В 1910 році серед впливовіших у селі був поміщик Петерс, якому належало 387 га землі.
Перша церква в селі побудована в 1725 році, а в 1806 році було збудовано іншу на місці старої. Дату споруждення старої церкви встановили по мідній плиті, яку виявили на дні при розбиранні фундаменту. Нової Різдво-Богородицької церкви, 1908 року, теж давно в селі вже нема, її зруйнували за більшовиків. Проте кілька столітніх будинків залишилось, в тому числі й земська школа, 1905 року побудови, в яку й до цих пір ходять дітлахи навчатись.
Текст та фото Максима Назаренка, Олега Години та Ігоря Дорожка.