Шидлівці

Шидлівці розташовані в декількох кілометрах на схід від Сидорова на обох берегах Збруча. Збруч, власне, розділяє Шидлівці тернопільські і Шидлівці хмельницькі. Тільки от мосту між ними немає, тільки стара кладка. Але яка-то кладка! Отже, якщо ви вже приїхали у Сидорів дивитися замок-корабель і величний костел Калиновських, завітайте і до Шидлівців. І не лише заради кладки. В Шидлівцях є гарний млин австрійських часів під черепичним дахом, а також маленький, але симпатичний костелік. Як то і водиться, всі цікаві речі розташовані в тернопільських Шидлівцях.

Шидлівці вперше згадуються у 1420 році. Так здається, що до самого ХХ століття село не мало власного храму, отже місцеві римо-католики відвідували домініканський костел в Сидорові. Лише у 1935 році в Шидлівцях спорудили філіальну каплицю, яку освятили під титулом Благовіщення Пресвятої Діви Марії. Совіти, звичайно, храм відібрали, а повернули його віруючим вже за часів Незалежності – у 1992 році. В наші дні костел обслуговують отці-бернардини з Гусятина.

Місцева греко-католицька церква, як і костел, не входить до реєстру ні національних, ні місцевих пам’яток. Цікавий храм, передусім, іконописом на фасаді.

Млин у Шидлівцях – пам’ятка, заради якої варто заїхати до села.
IMG_1996

IMG_1995

Збручанські краєвиди прекрасні!

 

Автор – Андрій Бондаренко

49.005873, 26.214130 Дивитись на мапі Google Maps