Німеччина. Франкфурт-на-Майні

Німеччина. Франкфурт-на-Майні Frankfurt am Main можна просто Франкфурт

Серед скла, бетону і металу, серед шуму й гамору, якимось дивом після бомбардувань другої світової збереглися крихітні скалки і памятки старого Франкфурта.

Найбільша родзинка серед пам’яток Франкфурта – це, звичайно, найстаріша в Німеччині франкфуртська Ратуша. Назва пішла від будівлі – Haus zu Römer тобто Будинок біля римлянина, яку у 14 столітті міська рада викупила у багатої і знатної сім’ї. Ніхто не знає про якого римлянина йде мова, але однойменній площі зі старовинними будинками в стилі фахверк вже більше 600 років. Ех, де поділися ті часи, коли з фонтану Правосуддя, який стоїть у центрі площі, замість води лилося вино на честь коронації чергового кайзера.

А от у Frankfurt Cathedral протягом століть і проходили коронації кайзерів, відповідно до положень Золотої були.

Але ж що відомо — то не цікаво, а що цікаво — то не відомо, казав житель Франкфурта Йоганна Вольфганг Гете. Автор Фауста народився і виріс у п’ятиповерховому будинку в центрі міста на Grosse Hirschgraben. Навесні 1945-го року під час бомбардувань старий будинок був зруйнований повністю, тому його ретельно реставрували після другої світової.

А от тільки одна з 42 веж вціліла первозданною попри всі лихоліття. Зараз Eschenheimer Tor аж з XV століття бовваніє у центрі міста, а була частиною кріпосної стіни. Це ніби-то найвища фортечна вежа в Німеччині – як не як 47 метрів.

Що ще подивитися у Франкфурті.

На набережній Майна збереглася інша вежа – Rententurm, в якій брали мито з суден.

Поруч з вежею – залізний пішохідний міст 1869 року, що більше нагадує маленький залізничний і веде до музейного кварталу. Я спеціально вказую дату. Тому що «починай з себе» німці зрозуміли набагато раніше нас. Їм у Франкфурті не вистачало пішохідного мосту, а тому вони взяли і скинулися власними коштами та побудували його.

Ще одна не менш симпатична площа, що також бере назву від будинку– це Гауптвахта Hauptwache. Тут же фонтан Struwwelpeter, буквально Нечупара Петер з героями німецьких віршів-страшилок Генріха Гофмана.

На великій площі Opernplatz стоїть Стара опера. Після другої світової і до 1980 – це були найкрасивіші руїни Німеччини. Реставрація проходила, знову ж таки, за фінансової підтримки жителів міста. Звикли вони тільки на себе покладатися.

А от Церква Паульскірхе була першим історичним будинком, відновленим після війни. З тих пір вона називається Будинком всіх Німців і в будівлі богослужіння не проводяться.

Ми точно не повторимо вслід Гете у Франкфурті:

Verweile doch! 

Du bist so schon! 

Мить, зупинися,

Ти прекрасна!

Є і цікавіші міста за Франкфурт, але спекотного дня Apfelwien смакує саме тут. Мандроманіяки мають спробувати

 

Сергій щербій – текст і фото

 

50.112732, 8.710868 Дивитись на мапі Google Maps