Німеччина Мільтенберг

Miltenberg Мільтенберг ще одне маленьке містечко Франкфуртщини на Майні. Координати – Німеччина, земля Баварія, округ Нижня Франконія. 

Кельти почали тут будівництво кріпосного валу, а римляни провели свій кордон з німецькими племенами.

Середньовічне місто, розташоване на жвавій торговій трасі Нюрнберг-Франкфурт, можливо й виросло б, але опинилося в епіцентрі Тридцятилітньої війни. Так і живуть трохи більше 9 000 жителів однією ногою в середньовіччі, серед фахверкових будиночків, а іншою у сучасній чистій Німечччині.

 

 

 

 

 

Пам’ятки Мільтенбергу

Безліч несхожих один на одного фахверкових будинків зберегли фігури Діви Марії, що більше нагадує Польщу. Для більшості «лютеранських» міст Німеччини це геть нетипово. Навіть замок тут побудований не якимось феодалом, а ченцями-францисканцями в XIII столітті. Найошатніший і найімпозантніший фахверковий старожил 1590 року народження готель Haus zum Riesen тобто Будинок Велета.

Це найстаріший заїзд Німеччини, в якому уже багато сотень років дбають про благо подорожніх. Франконською гостинністю “У велетня” насолоджувалися королі і знаменитості: імператор Фрідріх Барбаросса (Friedrich I), ерцгерцогиня Австрії Марія Терезія (Maria Theresia), композитор Ріхард Штраус (Richard Strauss), безсмертний Елвіс Преслі і перший президент ФРН Теодор Хойс (Theodor Heuss). Цей заїжджий двір навіть має іншу назву – Fürstenherberge княжий готель. 

Gasthof, Gasthaus, Gaststätte – трактир, придорожні готелі, постоялі двори з харчевнями – тут подорожні могли відчути німецький затишок – Gemütlichkeit. Як на мене саме слово тепле й муркітливе. 

Перша письмова згадка про будинок, що стояв на місці нинішнього готелю Zum Riesen, датована 1158 роком. Свою руду бороду на ковдру чи під ковдру викладав імператор Фрідріха Барбаросси, але ця будівля не вціліла, збереглися лише деякі її готичні елементи. 

Само собою за довгу історію трактиру змінилося багато власників. Проте незмінним залишалося одне – пиво і місце поспати. Між іншим у  2008 році відкритий на старому подвір’ї пивний ресторан визнали найкращим у Франконії, а в пиві тут толк знають і конкурентів багато.

 

 

 

 

 

А от на набережній Майна на вас, чи вірніше підношень від мандроманіяків, чекають зграї лебедів, гусей, качок та ще якоїсь водоплаваючої і галасливої живності.

Сергій Щербій – текст і фото

49.705343, 9.250244 Дивитись на мапі Google Maps