Кип’яче. Джерело та монастир

Джерело Кип’яче – джерело (купальня), розташоване в урочищі Кип’яче на правому березі р. Ірша в 5 км на південний захід від селища Чоповичі у Малинському районі Житомирської області.

«Кип’яче» – так місцеві мешканці назвали джерело, що неподалік селища Чоповичі. Вважається, що колись вода у джерелі била з такою силою, що нагадувала кипіння. За легендою, у 1911 р. у джерелі дивним чином з’явилася ікона Божої Матері Казанської. Вода з тих пір вважається цілющою. На цьому місці після Першої світової війни було засновано чоловічий монастир. Трагічними для монастиря стали 20-30 роки ХХ століття, коли монастир було спалено і закрито. Відродження чоловічого монастиря Казанської ікони Божої Матері з джерелом в урочищі Кип’яче почалося в 1991 р. Поруч з джерелом облаштовано озерце-купальню, в яке протягом року охочі здійснюють занурення.

Текст вище із Вікіпедії, а від себе додам, що монастир московського патріархату, на свята тут збираються натовпи народу, на території помічені таблички, що забороняється тинятися монастирем після купання голим і п’яним. Тут класний ліс і гарна річка.

Фото Романа Маленкова.