Чайківка. Садиба Гуляницьких.

Взимку 2019 року ми вирішили зробити рейд по західній межі Черкащини – Христинівським та Монастирищенським районом, які нині вирішили запакувати в Уманський. І були здивовані побаченим – виявляється, щільність збережених панських садиб в Христинівському районі найбільша в області, мало того – панських садиб у двох цих районах більше, ніж в решті районів області разом узятих. І жодна із цих садиб не є туристичним об’єктом, крім садиби Даховських у Леськовому. Більшість цих садиб перебувають у жахливому стані і поволі (а може й швидко) руйнуються, як от ще один маєток Гуляницьких – у Чайківці.

У Ботвинівці ми бачили залишки садиби Даріуша Гуляницького, а у Чайківці садиба його брата – Івана Гуляницького, головний будинок якої звели у 1905 році. Це жахливе видовище – його можна спокійно знімати в якомусь американському хорорі, типу у компашки скінчився бензин, і вони випадково прибилися до цього зарослого деревами, бур’янами і лозою старого будинку. Але це зовсім не смішно – плакати хочеться.

Гарний пост про садибу у Чайківці написав у фейсбуку Acorn Rocan – саме він підказав нам ім’я власника, адже ми знали лише прізвище. Місцеві кажуть, що палац викуплений, і його збираються відновити, але вже дуже давно нічого не відбувається – мо гроші кінчились у нового власника, а може просто йому набридло. Хто зна, що воно далі буде із цим палацом.

Текст та фото Романа Маленкова.

48.905491, 30.010193 Дивитись на мапі Google Maps