- Ботвинівка
- Велика Севастянівка
- Верхнячка
- Ліщинівка
- Мала Севастянівка
- Пеніжкове
- Сарни
- Синиця
- Сичівка
- Чайківка
- Шельпахівка

Синиця. Парк та парковий міст.
В село Синиця ми потрапили по першому сніжку - став тільки но вкрився кригою. Скажу, що парк класний, від садибного будинку нічого не лишилося.
Шельпахівка. Садиба Чарновських та водяний млин.
Село Шельпахівка відоме із 18 століття. В кінці радянського періоду тут мешкало близько 1400 осіб, нині (2020 р.) - майже удвічі менше.
Сарни. Водяний млин.
Село Сарни було засноване до 1657 року - точнішої інформації ми не маємо. Раніше воно було центром Сарненської волості Липовецького повіту Київської губернії, а ще раніше називалося Охрімове.
Пеніжкове. Маєток Русецьких.
Між Верхнячкою та
Ліщинівка. Садиба Лозинських.
Про село Ліщинівка, в якому нині мешкає близько восьми сотень осіб, в мережі відомостей дуже мало - навіть рік заснування, або хоча б період, майже ніде не вказується.
Чайківка. Садиба Гуляницьких.
Взимку 2019 року ми вирішили зробити рейд по західній межі Черкащини - Христинівським та Монастирищенським районом, які нині вирішили запакувати в Уманський.
Ботвинівка. Садиба Гуляницьких.
За 22 кілометри на північний схід від Христинівки розташоване село Ботвинівка. Невеличке - населення близько 200 осіб.
Верхнячка. Неочікуваний український модерн.
У Верхнячку ми потрапили під час однієї із краєзнавчих експедицій. Нічого раніше не знали про це селище, навіть не знали, що це селище, а не просто дрібне село.
Сичівка
Село Сичівка розташоване за 11 кілометрів від Христинівки біля автотраси Умань - Вінниця. Центр сільської ради. Кількість населення - 830 осіб.
Мала Севастянівка
Мала Севастянівка розташована за шість кілометрів від Христинівки. Центр сільської ради. Кількість населення - 340 осіб.