Шельпахівка. Садиба Чарновських та водяний млин.

Село Шельпахівка відоме із 18 століття. В кінці радянського періоду тут мешкало близько 1400 осіб, нині (2020 р.) – майже удвічі менше. В 19 столітті селом володіли польські поміщики Чарновські, які збудували тут маєток із парком та неоготичним палацом і водяний млин. Ми дуже дякуємо Acorn Rocarn, за його змістовну розвідку щодо матеріалів з історії села.

Офіційно головною пам’яткою села є парк, який у 2000-му році отримав статус парка-пам’ятки садово-паркового мистецтва. Площа парку 20 га. Але ж неофіційно тут є значно цікавіші об’єкти. В першу чергу варто звернути увагу на колишній палац Чарновських, збудований у стилі неоготики. Спотворений радянською перебудовою, обкладений гидотними кахлями, покинутий, із побитими вікнами, він все рівно виглядає досить цікаво.

Водяний млин, зведений на зламі століть, зараз чи то в оренді, чи в приватній власності. Він відносно доглянутий і готовий до роботи. За млином орендаторський зариблений ставок, поряд з яким вагончик охорони, яка разом із ставком охороняє і млин.

Текст та фото Романа Маленкова.

48.702898, 29.909209 Дивитись на мапі Google Maps