Мала Севастянівка

Мала Севастянівка розташована за шість кілометрів від Христинівки. Центр сільської ради. Кількість населення – 340 осіб.

Покровська церква

Покровська церква

Мала Севастьянівка має дуже цікаву історію. З’явилося це поселення у XVIІІ столітті і називалося воно Свинарка. У 1832 році його приєднали до Уманського військового поселення, а через десять років мешканці села були переселені до Севастьянівки. У 1858 році військові поселення були ліквідовані. Село знову відродилося, але з новою назвою. Спочатку це була Переселенка, а потім – Мала Севастьянівка.

В центрі села стоїть дерев’яна церква Покрови Пресвятої Богородиці. Збудували її наприкінці ХІХ століття за типовим, на той час, єпархіальним проектом.

Церква у Малій Севастьянівці є прикладом того, як не варто робити реставрацію пам’яток дерев’яної архітектури (якщо таке дійсно можна назвати реставрацією). Справа в тому, що церкву обшили пластиковою “вагонкою” – типу перемонтували і законсервували. Залишилось лише лайтбокси повісити.

Покровська церква Покровська церква

Як це не дивно, привабливість старовинного храму “вилазить” навіть з-за сучасного пластикового декору. Але пам’ятку потрібно рятувати: обдерти пластик і виконати нормальні реставраційні роботи. Причому у випадку із церквою в Малій Севастьянівці робити це ще не пізно, бо на дотик пластик є лише елементом зовнішнього декору, а під ним сховано стару шалівку.

Фото та текст Романа Маленкова (чорновий текст для путівника Черкащиною видавництва “Грані-Т”)

48.788814, 29.918518 Дивитись на мапі Google Maps