Скориківка

Скориківка розташована північніше Золотоноші біля автотраси Золотоноша-Драбів. Центр сільської ради. Кількість населення – 580 осіб.

Село Скориківка виникло на рубежі XVIII – ХІХ століть. Населяли його переважно землероби (рільники) та чумаки. На початку ХХ століття (із 1907 по 1910 рр.) у Скориківці збудували Миколаївську церкву, яка стоїть і нині. У більшовицькі 30-ті роки храм закрили. Тривалий час це була колгоспна комора. Богослужіння відновили у 1991 році.

 Церкву знайти нескладно – вона стоїть в самому центрі села, навпроти школи та клубу. На перший погляд Миколаївський храм у Скориківці нічим не відрізняється від десятків інших шаблонних храмів, збудованих за стандартним єпархіальним проектом на початку ХХ століття. Але все-таки майстри- будівельники, навіть загнані в обмежені рамки стилю, змогли надати церкві індивідуальності та неповторності. Головним чином за рахунок багатого орнаментального різьблення. А ще колориту церкві додає її пофарбована білою фарбою широка горизонтальна не щільно підігнана шалівка. Крайові ділянки дощок через закруглення видаються глибокими і фактурними.

Фото та текст Романа Маленкова

49.810429, 32.086533 Дивитись на мапі Google Maps