Будище

Далі прямуємо до села Будище. Дорогою можемо зупинитись біля старовинного вітряка. Ця господарська пам’ятка ще у 70-ті роки ХХ століття була робочим агрегатом. Нині вітряк не працює, але зберігся він дуже непогано.

Будище

Будище

Будище

Палац Енгельгардтів

У Будищі, в оточені затишного парку, стоїть садибний будинок Василя Енгельгардта. Тут Тарас Шевченко працював козачком. «В должности козачка он втихомолку срисовывал украденным у конторщика карандашом картины суздальской школы, украшавшие панские покои». Малювання було чи не єдиною світлою плямою у рабському житті кріпака-козачка.

Будище

Парк

Зараз у будинку Енгельгардта розміщена загальноосвітня школа. Неподалік у парку збереглися два величезних дуба. Кажуть, що у дуплі одного з них Шевченко ховав від пана свої малюнки. Це справжній дуб-велетень. Йому вже понад вісімсот років (інформація застаріла, зараз вважають, що понад 1000 років). Нині дупло зацементували, щоб припинити руйнування дерева. А величезну гілку, щоб не відчахнулася, підперли залізною балкою.

Текст та фото Романа Маленкова (чорновий текст для путівника Черкащиною видавництва “Грані-Т”) 2009 рік

Будище Будище

Будище Будище

Дуб Шевченка  №1. Висота – 20 м, обхват – 8,4 м, вік – понад 1000 років

Згідно з останньою інформацією вік дуба Шевченка №1 перевищує 1000 років. Його визнано національним деревом України. Неподалік росте ще один дуб з таким же статусом – дуб Шевченка №2. Його вік – 900 років. Хоча на вигляд він навіть більший за дуб Шевченка №1.

Нещодавно довідався, що в Будищі є ще один тисячолітній дуб – дуб Шевченка №3. Його обхват 8,5 метрів, а висота 20 метрів. Росте він за ставком, на зарослому лісом пагорбі, за 10 метрів від дамби яблуневого саду. Його я ще не бачив, але наступного разу пошукаю. (08.2011)

 

Дуб Шевченка  №2. Висота – 25 м, обхват – 7,5 м, вік – 900 років

Бесідка на березі ставка

49.195279, 31.028910 Дивитись на мапі Google Maps