Коломия. Частина І

Коломия – відоме всім місто. Описувати його історію, сучасність та особистості тут є зайвим. Є Вікіпедія, є офіційний сайт міста. Там є все про місто. Все, крім найцікавішого: інформації про архітектуру одного з найцікавіших галицьких містечок України. Тому, сьогоднішня фотопрогулянка присвячена визначним пам’яткам Коломиї, передусім, архітектурним.

Коломыя

Спочатку, трохи про свої враження від міста. Якщо коротко: Коломия – місто значно цікавіше й вишуканіше за Івано-Франківськ, трохи стриманіше за Львів, і зовсім відмінне від Чернівців. І, звичайно ж, набагато затишніше за них усіх. Таке собі, звичайне галицьке місто в найкращому сенсі цього слова. Я б, навіть, сказав «Коломия – еталон галицького міста».

Коли опиняєшся в Коломиї, розумієш, що місто – не маленьке. Знайомство з ним потребує значно більше часу, ніж, наприклад, знайомство з Франківськом, де майже усі визначні пам’ятки компактно розташовані на невеликій площі у центрі міста. На Коломию потрібен час. Хоча б півдня. 

Серцем будь-якого галицького міста є площа Ринок із ратушею. Коломия, як «еталон», – не виключення. Хіба що площа, де розташована ратуша, називається не Ринок, а майдан Шевченка.

А ратуша тут – класна. Незвичайна, але одна з найкращих. Ратушу, яку бачимо зараз, збудували у 1877 році на місці старої дерев’яної.

Парафіяльний римо-католицький костьол Св. Панни Марії на південно-східному боці центральної площі побудовано за проектом архітектора Бернарда Меретина в 1762 році. Сьогодні тут церква Священомученика Йосафата Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ.

Проспектом В’ячеслава Чорновола прямуємо до візитівку міста – музею писанки. По дорозі попадається дуже багато цікавих будиночків.
 

Колекція музею, створеного в 1987 році на базі музею народного мистецтва Гуцульщини і Покуття ім. Йосафата Кобринського, налічує понад 12000 яєць-писанок. Найбільше з них – це, власне, і є будівлею музею.

Будинок пошти кінця ХІХ століття:

В колишньому будинку повітової ради 1875 року розташувався музей історії міста:

Меморіальна дошка на будівлі музею та герб на будинку поруч:

А взагалі, борці за волю України в Коломиї в пошані:

Але це не заважає присутності поруч церкви Московського Патріархату.
Миколаєво-Успенський собор, 1997 рік:

 

ПРОДОВЖЕННЯ

Текст та фото Андрія Бондаренка (Джихад Джаббаров)    andy_babubudu

48.530418, 25.037516 Дивитись на мапі Google Maps