Делятин. Храм, який бачили майже всі, хто їде в Яремчу

Делятин розташований перед Яремче дорогою у Карпати. Це селище проїжджають майже всі туристи, але ніхто тут ніколи не зупиняється, ніхто не звертає уваги на дуже цікавий храм – костьол зведений у рідкісному для України романо-готичному стилі, та ще й закладений самим імператором Австро-Угорщини.

Римо-католицький храм святого Франциска споруджений у 1857 році. Цісар Франц-Йосип приїжджав до Делятина та брав участь у закладенні храму, сиплячи золоті дукати на кожен кут. Він особисто посадив біля храму чотири кедри, привезені з Відня. Один з них росте і нині.

Костьол святого Франциска витриманий у романо-готичному стилі (неоготичному та неороманському). В довжину ця висока і вузька споруда має більше 30 метрів. Освятили храм у 1882 році.

В 1945 році костьол закрили та використовували як військовий склад. У 70-х роках минулого століття у ньому  розмістили один із цехів лісокомбінату, а потім він просто залишався без нагляду і нищився. Завдяки вченому Володимирові Клапчуку, який намагався вберегти костьол, влаштувавши там музей, храм було визнано памёяткою архітектури. 25 квітня 1992 року костьол був переданий римсько-католицькій парафії Делятина.

Текст з інформаційного стенду храму, фото Романа Маленкова


48.531156, 24.632053 Дивитись на мапі Google Maps