Село Киселівка розташоване на схід від Чернігова. Центр сільської ради. Кількість населення – близько 900 осіб.
Церква Івана Богослова, 1927 р.
Перша згадка про Киселівку датується 1637 роком. Назва походить від заняття місцевих жителів — варіння киселю та варення, а ще в Киселівці готували брагу. В 1635 році київський полковник реєстрового війська, магнат і просвітник, заснував на цьому місці консервний завод, на якому працювало більше 3 тисяч робітників. Кожному робітнику заводу магнат виділяв по 5 соток землі для будівництва хати. Таким чином було засноване село Киселівка. Завод, на якому варили кисіль, малинове та ожинове варення, компоти і брагу, давало великі прибутки його власнику, завдяки чому він розширював своє виробництво, збільшуючи кількість не тільки потужностей, а й кількість робітників, які наймалися на завод добровільно за відповідну плату. Під час визвольної війни повсталі робітники підступно вбили власника заводу і зруйнували сам завод. Під час воєн з поляками село майже повністю опустіло і в ньому майже нікого не залишилось.
Лише після 1679 року в село почали приїжжжати селяни й козаки, які відбудували населений пункт. Жителі Киселівки брали участь у війні 1812 року з Наполеоном. В 1917 року до влади прийшли більшовики, які створили в селі раду народних депутатів. Текст звідси
У селі збереглася церква Івана Богослова. Храм зведений у єпархіальному стилі. Цікаво, що на сайті єпархії роком побудови вказаний 1927-й. Або просто помилка, або це вже другий храм Чернігівщини, який збудували в період більшовицьких гонінь. Перший – церква у селі Макарівка біля Бобровиці, який звелиу 1922 році.
Фото Романа Маленкова
Долина річки Замглай