Гурівщина

Село Гурівщина розташоване за 17 км на захід від Києва. Відноситься до Бузівської сільської ради. В селі мешкає близько 300 осіб.

поштова станція

Поштова станція (1846). Фото Романа Маленкова

Поштова станція у Гурівщині була збудована у 1846 році. В комплексі станції: трактир, стайня, візницька і каретна. Пам’ятка архітектури національного значення.

А ось що пише путівник: Дванадцять маршрутів Київщиною. – К.: Грані-Т, 2008. Автори: Роман Маленков та Олег Година.

“Далі виїжджаємо на трасу Е-40 (М-06). Тут маємо три цікаві пам’ятки архітектури – поштові станції. Розташовані станції відповідно у Калинівці, Гурівщині та Катеринівці. Хоча останнього села вже не існує, воно стало частиною Києва (нині це 15-км траси).

поштова станціяТраса Е-40 – колишнє Брест-Литовське шосе. Проклали його на початку ХІХ століття. У 1827 році поштовою службою Російської імперії був організований рух диліжансів за маршрутом Київ-Житомир-Радивилів (кінцевим пунктом був кордон з Австрією), а у 1846 році на Брест-Литовському шосе збудували поштові стації. Зводили станції за типовим проектом, тому всі вони практично однакові. При кожній станції був невеличкий готель (трактир), стайня, ямщицька і каретна. В ті часи це були чи не єдині цивілізовані місця зупинки у дорозі. Наприкінці ХІХ століття до станцій проклали телеграфний зв’язок, вони стали поштово-телеграфними.

Для будівель поштових станцій, розташованих на ділянці траси Е-40 Калинівка-Київ, характерні неготичні архітектурні форми. Це Т-подібні одноповерхові споруди з високими стрільчатими вікнами. У 60 роках ХХ століття їх облицювали керамічною плиткою. Нині в приміщеннях колишніх поштових станцій розміщені придорожні крамниці, кафе та інші заклади (в тому числі готелі та сауни).”

поштова станція

50.436516, 30.093012 Дивитись на мапі Google Maps