Славське – другий, за відомістю, гірськолижний курорт України, після Буковеля. Сюди навіть ходить окремий швидкісний потяг Інтерсіті, яким можна, виїхавши із Києва у 6:20 ранку, в обід бути вже тут, серед красивих гір з купою витягів, серед величезної кількості готелів та зелених садиб. Про Славське-курорт вже скільки написано в Інтернеті, що переписувати не буду. Можете у Вікі почитати.
Головною архітектурною пам’яткою Славського є Успенська церква, збудована за проектом видатного архітектора, майстра неовізантійського стилю, Василя Нагірного. Ось як про цей храм пише сайт греко-католицької церкви:
Повна назва церкви звучить як Успіння Пресвятої Богородиці. Ця споруда була побудована місцевою громадою в 1901 році і вважається головною визначною пам`яткою і прикрасою селища. Будівля храму було зведено у відповідності з кресленнями українського архітектора Василя Нагірного. У внутрішній обробці Успенської церкви чітко проглядається вплив народної творчості. З місцем, де була зведена кам`яна церква Успіння Пресвятої Богородиці, пов`язана одна цікава легенда. Місцеві жителі кажуть, що тут двічі падав зірваний вітром хрест зі старої дерев`яної церкви, яка знаходилася на сусідній гірці. Від старої дерев`яної споруди досі збереглася дзвіниця, яку може відвідати кожен охочий. З ініціативи настоятеля Успенської церкви отця Андрія Петрішіча, недалеко від храму знаходиться пам`ятник письменнику, громадському діячу і священику Миколі Устияновича, який проживав у Славському.
Фото Романа Маленкова.