Дніпропетровська область

Дніпропетровська область розташована у східній частині України. Площа території складає 31.9 тис. кв. км (5,3% площі України). Регіон межує з Донецькою, Запорізькою, Кіровоградською, Миколаївською, Полтавською, Харківською і Херсонською областями. Адміністративний центр – м. Дніпропетровськ. На території Дніпропетровської області мешкає (за даними на 1 грудня 2001 року) 3648,1 тис. осіб (7,5%). В області 22 адміністративні райони, 13 міст обласного значення, 1504 населених пунктів, (міських – 66, сільських – 1438). Найбільші міста: Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Дніпродзержинськ, Нікополь, Павлоград.
Найвідомішими туристичними об`єктами є культурно-архітектурні пам`ятки в с. Старі Кодаки, місця боїв козацьких військ з польською шляхтою під м. Жовті Води та с. Княжі Байраки, історико-архітектурні пам`ятки в Дніпропетровську; місця, пов`язані з форсуванням Дніпра в роки другої світової війни, скіфські кургани IV ст. до н.е., місця розташування козацьких січей, музей ужиткового мистецтва в Петриківці. Цей вид народної творчості виник в одному із сіл колишньої Катеринославської губернії – Петриківці. Шоста частина скриньок, ваз, підносів та інших предметів, розмальованих художниками фабрики “Петриківський розпис”, іде на експорт до багатьох країн світу.
Достатньо цікавими об’єктами є хутір Галушківка, де розпочато відбудову макету Галушківської Січі, с. Китайгород з його трьома унікальними церквами, Свято-Троїцький собор в м. Новомосковськ. На території області розміщений природоохороний об’єкт національного значення – Дніпровсько-Орільський природний заповідник.

ajax spinner
Солоне. Палац менонітів Бергманів

Солоне. Палац менонітів Бергманів

Село на берегах річки Солоненької виникло на початку 18 століття. Заснували його кріпаки-втікачі й назвали Енгельгардівка. Як на мене – дивна назва, адже нащо називати село прізвищем свого пана, від якого ледь утекли. Насправді село належало Енгельгердтам – великим землевласникам, які отримали землі у спадок від свого дядька – Григорія Потьомкіна, а селяни були якраз […]
Суворе місто Дніпро

Суворе місто Дніпро

Раніше я уявляв Дніпро як суворе та сіре місто, де по вулицях їздять к
Токівське. Каньйон та водоспади на річці Кам’янка.

Токівське. Каньйон та водоспади на річці Кам’янка.

Багато незвіданних пам'яток природи ховає від людей наша країна. Погані дороги, відсутність інфраструктури, далекі переїзди - це типові бар'єри перед відкриттям нового і цікавого.

Пам’ятки архітектури національного значення. Дніпропетровська область

Впорядковано Олегом Годиною за матеріалами: Памятники градостроительства и архитектуры Украинской ССР. В 4-х томах. - Киев: Будивэльнык, 1983-1986. Постанова Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. N 1761. Про занесення пам'яток історії, монументального мистецтва та археології національного значення до Державного реєстру нерухомих пам'яток України Пам’ятки містобудування і архітектури – 35 Пам’ятки історії – 10 Пам’ятки монументального мистецтва – Пам’ятки археології – 13  
Галушківка. Протовчанська паланка. Частина ІІІ.

Галушківка. Протовчанська паланка. Частина ІІІ.

Хутір Галушківка (сучасна територія села Гречане Петриківського району) заснований наприкінці XVII століття козаками, що селилися на території Дикого Поля. Спочатку поселення входило до Самарської паланки. Пізніше, з середини XVIIІ століття – до Протовчанської паланки Запорізької Січі.
Петриківка. Протовчанська паланка. Частина ІІ.

Петриківка. Протовчанська паланка. Частина ІІ.

Для більшості українців Петриківка – це, передусім, центр «Петриківського розпису» - унікального явища українського і світового народного мистецтва. Це дійсно так і про це багато пишуть і говорять.
Новомосковськ. Самарський Пустинно-Миколаївський монастир

Новомосковськ. Самарський Пустинно-Миколаївський монастир

У минулі вихідні зробили невелику подорож по знаменитих місцях Новомосковщини, під час якої відвідали Самарський Пустинно-Миколаївський монастир, Новомосковський Свято-Троицький собор і ще декілька цікавих об'єктів.
Пустинно-Миколаївський монастир розташований недалеко від Новомосковська в листяному лісі на острові, який утворюють річки Стара і Нова Самара .
Новомосковськ. Свято-Троїцький кафедральний собор

Новомосковськ. Свято-Троїцький кафедральний собор


Новомосковськ розташувався на правому березі річки Самари, яка є лівою притокою Дніпра. За свою вікову історію місто змінило багато назв – це і Самарь, Самара, Самарчик, Самарчик-Новоселиця, Новоселівка, Самара Катеринослав. В період 1782-1786 років він був остаточно перейменовано в Новомосковськ.

Дніпровсько-Орільський природний заповідник

Розташування: Дніпропетровська область, Дніпропетровський і Петриківський райони
Площа: 3766,2 га
Підпорядкування: Державний комітет лісового господарства України
Поштова адреса: 49054 м. Дніпропетровськ, вул. Полетаєва, 2
Тел./факс: (0562) 93-90-39, 93-70-71
E-mail: dopz@ua.fm