Козацькі цвинтарі Кривого Рогу. Покровське та Рахманове

Село Покровське виникло наприкінці 18 століття на місці колишнього козацького зимівника. Належало до Веселотернівської волості Верхньодніпровського повіту Катеринославської губернії. На 1886 рік тут мешкало 308 осіб, що мали 51 господарських подвір’я. У селі був завод по видобутку і обробітку сланцю. 1882 року Олександр Поль купує у поміщика Шмакова 500 десятин землі з покладами аспиду (сланець), що використовувався місцевими мешканцями на покриття хат. У 20 століття село стало частиною Саксаганського району міста Кривий Ріг. На старовинному цвинтарі козацького села зберігся кам’яний хрест.

Рахманівка (до 1957 року — Олександродар) — колишнє селище міського типу Дніпропетровської області, що було підпорядковане Криворізькій міськраді.

Засноване на початку XIX століття. Після заснування називалося Рахманове.  1873 року неподалік села Олександрів Дар між Кривим Рогом і Латівкою проводив розвідку пан Феодосьєв. Тут уперше були відкриті поклади марганцевої руди.  Селище було розташоване над річкою Інгульцем. 16 серпня 1957 р. село Олександродар віднесено до категорії смт з присвоєнням селищу найменування Рахманівка. Промисловість спеціалізувалась на видобутку залізної руди на РУ Рахманівське, працювали два вапняні заводи. 18 листопада 1997 року селище знято з обліку рішенням Дніпропетровської обласної ради. На разі входить до складу Центрально-Міського району міста Кривий Ріг.

А одному із цвинтарів Рахманівки зберігся старовинний кам’яний хрест на могилі одного із перших поселенців.

Текст із Вікіпедії

Фото із сайту kryvyi-rih-future.com.ua