Булдинка. Гробниці українського некрополя

Нереальні відкриття на українському півдні. Козацькі гробниці села Булдинка. Отак, ніби у Африці колись Лівінгстон і Стенлі, відкривали культурну спадщину тубільців, можна й в Україні відкривати культурну спадщину. Ще й яку.

Булдинка нині має менше жителів, ніж могил на цьому цвинтарі. Колись тут жили козаки-каменотеси, нерубаї, які прийшли із Січі на землі султана після руйнування козацької столиці російськими окупантами. Поряд із Булдинкою козаки та їх нащадки, добували камінь-вапняк у кар’єрах і катакомбах. Поглянувши на гробниці та хрести можна сміливо припустити, що мешканці села були дуже не бідними, якщо могли дозволити собі таке.

Подібні саркофаги і надгробки в Україні трапляються дуже рідко. Чому їх масово робили у Булдинці – нам з’ясувати не вдалося. Потрібно досліджувати. Точно відомо – це українське. Не кельтське, не арабське. Люди видобували камінь і робили із нього неймовірні речі. Це наша історія, історична пам’ять, українське мистецтво, і на жаль, державі 30 років це було абсолютно байдуже. Сподіваємося, що разом ми змінимо цю ситуацію.

Село Булдинка нині дуже маленьке 1,5 вулиці. Згідно із переписом 2001 року тут налічувалося 58 осіб. Скільки нині – сказати важко, може 20-30 осіб.

Текст та фото Романа Маленкова.

Більше фото некрополя Булдинки дивіться тут.