Давидківці

Давидківці – село у складі Колиндянської громади Чортківського району, Тернопільської області.
Розташоване на берегах р. Нічлавки, лівої притока Дністра, за 18 км від районного центру. Населення – близько 800 мешканців.

За леґендою, у сиву давнину на місці теперішніх Давидківців була пустка. А між лісами біля села — Лиса гора, прихована від ворогів. І ось сюди добрався переселенець із-за Збруча, збудував хатинку й почав виробляти гончарні вироби. Ніхто не пам’ятає його прізвища звали всі його Давидом. Від цього імені й пішла назва села.

Перша письмова згадка — 1440 рік.

Згадується 16 липня 1449 року в книгах галицького суду. 1519 року польський шляхтич Миколай Іскшицький — ротмістр поточної оборони, майбутній кам’янецький підкоморій і староста, посів частину села та належних до неї поселень після отримання дозволу на її викуп від представників роду Свірчів.

Станом на 1530 р. було містечком (Davidkovcze), що належало до Подільського воєводства. Цей статус зберігало і в 1565 р.

1785 — в селі проживала 621 особа. На честь скасування панщини 1848 році в Давидківцях встановлено пам’ятний хрест. Родючими землями в Давидківцях володів Вохович, який заснував фільварок. Після смерті Воховича маєтки передані його далеким родичам — Сімашку і Големському. В панів було до 500 га землі та стільки ж га лісу, у той час, коли всі селяни разом мали 400 га землі. На кожен двір припадало у середньому менше 1 га землі.

Інформація з Вікіпедії. Фото Петра Грушка

Церква святого апостола і євангеліста Івана Богослова, 1905 р.

Статуя Божої Матері.

Пам’ятний знак воякам УПА.