Село Покровка розташоване неподалік від траси Е-95 Київ – Одеса. Тутешня церква заслуговує на увагу – вона дуже гарна, але туристів тут зовсім не буває.
Заснували село у 1794 році. Нині тут мешкає близько шести сотень осіб.
Як я вже згадав вище, головною пам’яткою Покровки є церква Івана Богослова, зведена на зламі століть на кошти місцевого поміщика, інженера-технолога, Павла Кондрацького. Автором проекту бу вархітектор Маслов (хоча це не стовідсоткова інформація). В інтернеті часто пишуть, що Кондрацький побачив схожий храм у Відні, під час стажування, от і вирішив собі збудувати. А ще пишуть, що це точна копія храму у Відні. Брехня. Якщо він і схожий, то на віденський православний Микільський собор, але собор заклали у 1893 році, а церкву у Покровці на рік пізніше. В любому випадку, Кондрацький, до початку будівництва свого храму, Микільського собору не бачив, бо його ще не існувало. Можливо він бачив проект? Хто зна.
Освятили церкву Івана Богослова у 1911 році. Їй пощастило пережити роки радянського лихоліття, і вона продовжує радувати око своїми красивими обрисами і численними банями і баньками. Багато хто скаже, що це російська архітектура. Так і є, але в даному випадку храм красивий, і ми не будемо влаштовувати суперечку із приводу чия ця краса.
У Покровці, крім церкви, збереглася старовинна, і досить доглянута, цегляна земська школа, старі господарські будівлі, та дві башти, які ми ідентифікували, як силосні.
Текст та фото Романа Маленкова.
Іванівська церква.
Школа.
Господарські будівлі.