Стара Некрасівка – досить велике село – 3 тисячі мешканців. Цікаво, що у степовій місцевості, зокрема на півдні Бессарабії досить багато людних сіл. Воно лежить за кілометр від Дунаю та кордону з Румунією.
Церква Івана Богослова
У Старій Некрасівці стоїть найпівденніший пункт Дуги Струве (читайте про неї на нашому сайті). Його встановили відразу після завершення досліджень (в середині ХІХ ст.). Це чавунна чотиригранна піраміда на кам’яному підмурку. Під вершиною золотий імперський двоголовий птах. Нижче напис про роботу геометрів трьох народів (російського, шведського і норвезького) на 25 меридіані від Льодовитого океану і до Дунаю, під опікою августійших монархів. Вказано координати: 45 градусів 20 мінут та 28 секунд широти. З іншого боку напис латиницею.
У січні 2004 року десять країн, на території яких розміщені пункти Дуги Струве звернулися до Комітету ЮНЕСКО із пропозицією затвердити Дугу об’єктом Світової спадщини. У липні 2005 року на сесії ЮНЕСКО 34 запропоновані пункти були внесені до Списку.
Село Стара Некрасівка засноване донськими козаками-некрасовцями – послідовниками отамана Гната Нєкрасова, який, після невдалого повстання проти царської влади, заключив договір із Кримським ханством і відвів на його території на Кубань від 2 до 8 тисяч козаків із родинами. Пізніше, після захоплення Кубані росіянами, некрасовці пішли в Бессарабію на Дунай, де отримали дозвіл на поселення від султана. Це було у 40-70-х рр. XVIII ст. Тоді й були засновані села Стара й Нова Некрасівка. З часом частина некрасовців асимілювалася із тутешніми липованами (старовірами), які значно переважали чисельно, а частина виселилась під тиском запорізьких козаків Дунайської Січі. Нині більшість населення Старої Некрасівки – липовани, які мають свою церкву – гарний мурований храм (Івана Богослова), зведений наприкінці ХІХ ст. Обов’язково огляньте його – іконостаси в церквах липован дуже оригінальні й часто виконані із надзвичайною майстерністю.
Текст та фото Романа Маленкова