Клевань


Клевань – невелике містечко на Волині(тепер в межах Рівненської області), відоме ще з 1113 року під назвою Коливань. Свого часу тут була резиденція родини Чарторийських, котрі спорудили тут замок (1475р.), костел Благовіщення (1610р.) і взагалі суттєво повпливали на розвиток міста. А оскільки Чарторийські конкурували і ще з одним знатним родом Радзівіллів, то прикладались до розбудови серйнозно. Воно і не дивно – бажання хоч в чомусь бути кращим ніж сусід сильно стимулює.

Нажаль від славного минулого до наших днів дійшли хіба що руїни. Замок зараз стоїть пусткою, а після господарювання радянських школи-інтернату, НКВД, ПТУ, ЛПТ можна тільки уявити наскільки втратилась автентичність.
Внутрішні будівлі замку зараз викликають гнітюче враження:Колись до замку можна було потрапити через розвідний міст, який згодом було замінено на стаціонарний віадучний (на першому фото). Проте і тут від фресок, якими був розмальований міст, нічого не залишилось.
Бастіон поблизу в”їздної брами хоч і непогано зберігся, проте як і всі інші споруди потребує реставрації, ну або хоча б консервації.

Попри все є все ж таки надія, що замок який неодноразово потерпав від набігів татар, але після цього відбудовувався; стояв пусткою при Австрії і Росії, а потім знаходив господарів – і цього разу відбудується. Принаймі невелику, але хоч якусь надію дає вивіска біля входу в замок.

(треба клікнути щоб прочитати текст)

Костел в Клевані також потребує догляду, але тут процес ніби пішов, принаймі вже періодично проводяться служби, а значить є шанс хоч і не на швидке, але все-таки відновлення.

Автор тексту та фото Роман Бречко                            [info]rbrechko
50.746286, 26.012424 Дивитись на мапі Google Maps