Касперівці

Касперівці лежать в долині Серету неподалік від його впадіння у Дністер на шляху з Борщова до Заліщиків. Дорога сюди багатообіцяюча: складний серпантин, так само як і архітектурна пам’ятка – стара оборонна церква, заради якої їдуть в село. Але там внизу, за серпантином, буде розчарування: вас зустріне спаскуджений місцевими чи то мешканцями, чи то попами, чи то горе-реставраторами храм…
Касперовцы

Офіційно свій початок поселення бере у 1469 році, хоча до того життя тут вирувало ще не одне століття. На території Касперівців виявлені археологічні па¬м’ятки пізнього палеоліту, трипільської, гава-голіградської, липицької, слов’янської, давньоруської культур, пізньо-феодального періоду, скарб римських монет. У 1619 році король Сигизмунд ІІІ надав шляхтичу Любомирському привілей на заснування міста з назвою Любомирськ. Але часті турецько-татарські напади у той період незабаром призвели до його занепаду. У 1641 році Любомирськ становиться Касперівцями, а після другого поділу Польщі поселення втратило міський статус. Упродовж ХІХ століття Касперівці належали графам Дуніним-Борковським.

Непевне, у період заснування Любомирська на місці сучасних Касперівців у 1619 році і постала оборонна Георгіївська церква. Вона є кам’яною, тридільною, з оборонною баштою на бабинцем, від якої, на жаль залишився лише нижній ярус. Вівтарну частину укріплюють три масивні контрфорси – єдино цікаве, що ззовні залишилося від храму… А ще ж декілька років тому церква виглядала середньовічною красунею під ґонтовим дахом. Храм відреставрували всередині 90-х років минулого століття майже у первісному вигляді.

І ось зовсім недавно, 2 – 3 роки тому, храм спаскудили до невпізнанності. Всього на всього поміняли ґонтовий дах на ненависну бляху. Для чого – не знаю. Я хоч і віруюча людина, але від всього серця бажаю «реставраторам» храму, щоб в них повідсихали руки.
Касперовцы

Текст та фото Андрія Бондаренка (Джихад Джаббаров)               [info]andy_babubudu

[info]ternopillya

48.669539, 25.840874 Дивитись на мапі Google Maps