Веселівка. Вацлавівка.

Веселівка – маленьке село, тут всього 120 мешканців. Заснували його у 1769 році, й до 1946 року воно називалося Вацлавівка. То був період тотальних радянських перейменувань, от і Вацлавівку зробили Веселівкою. До села від траси Турбів – Погребище веде бруківка, а в самому селі вулиці грунтові, та всього їх кілька штук. На одній із вулиць зберіглася садиба графа Бнінського. Садибний будинок такий собі – одноповерховий, довгий і без жодного декору. Можливо декор і був колись, але нині тут квартири.

Інформації про Веселівку-Вацлавівку дуже мало. Словник географічний Королівства Польського пише лише наступне: Вацлавівка – ферма біля села Черемошне, в Бердичівському повіті гміни Спичинці. 

Граф Бнінський мешкав якраз у Черемошному. Він був учасником Січневого польського повстання 1863 року. В бою біля Спиченців його поранили, а пізніше зловили та зіслали у Сибір на 18 років. Відбув граф 12 – чи то яка амністія була, чи за гарну поведінку скостили срок. Йому заборонили селитися в населених пунктах, тому він поселився при фермі у лісі. Збудував невелику садибу, яку назвав на честь своєї дружини Вацлавівкою, яка усе заслання була із чоловіком. Отак і з’явилося село.

Із старих будівель крім садибного будинку зберіглася ще комора-стайня конезаводу.

Текст і фото Романа Маленкова.

49.459452, 29.078107 Дивитись на мапі Google Maps