Доброта Dobrota

Доброта Dobrota – селище на березі Бока-Которської бухти, що тягнеться на кілька кілометрів уздовж мальовничого узбережжя, від села Люта до стародавнього міста Котор, передмістям якого воно й було. Жителі Доброти завжди була пов’язані з морем. У місті завжди була пристань, безліч кораблів та моряків. Капітани місцевих суден будували тут красиві палаци Тріпковічівй, Дабіновічів, Івановичів, Радонічичів і Мілошевичів.

Крім палаців у Доброті знаходяться кілька старовинних церков.

Маленька й непримітна церква св. Іллі вважається найстарішим пам’ятником архітектури Чорногорії, яку побудували ще в ХІ столітті.

Одна з них Crkva Sv. Matej церква Св. Матвія XVII століття зі знаменита картиною Джованні Белліні “Мадонна з немовлям”. Храм стоїть на підвищенні із захисною кам’яною стіною ввід розмивання хвилями, а тому створюється враження фортеці. Церква Святого Матвія була закрита на реконструкцію, а тому всередину потрапити не вдалося.

У церкві Св. Ефстафія, яка побудована у другій половині XVIII століття зібрана праця капітанських дружин – колекція мережив XVII-XVIII, які вони плели очікуючі чоловіків.

Оглядати Доброту краще всього з води, пливучи затокою.

Текст і фото Сергія Щербія