Долина Гьоркюндере (Кохання-2). Каппадокія

Долина Görkündere, Гьоркюндере Гьорджелід або долина Кохання (Любові) 2. Так, природа в Каппадокії настільки щедра, що аж дві долини кохання. Я б додав, що ця невелика – довжиною в декілька сотень метрів – цікава долина – для лінивих. Адже вона дуже схожа на відому долину Кохання, яку можна побачити на більшості буклетів про Каппадокію, але знаходиться практично в Гереме. Власне одразу під схилом оглядового майданчика Sunset Aydın Kırağı Seyir Yeri, з якого відкривається з одного боку краєвид Гереме, а з іншого чудовий панорамний вид на долину Гьоркюндере.


Фалосоподібних скель тут також багато, але долина Любові-1 Love valley масштабніша. Усередині долина Görkündere не маркована – заблукати в ній неможливо хіба що потрібно обходити городи.
У долині, як і повсюди, в скелях є видовбані печерні приміщення. Інколи вікна знаходяться аж на…ммм самих верхівках… ммм грибоподібних скель, а в місцях, де обвалилися стіни, добре видно внутрішній простір приміщень.

Як знайти вхід у долину
Ідете з Гереме в сторону Чавушин Çavuşin до перехрестя на виїзді. Повертаєте праворуч на дорогу до Музею під відкритим небом. Незабаром приблизно через 500 метрів від перехрестя буде поворот направо на ґрунтову дорогу і бетонний покажчик «Zemi Vadisi». Тепер їдете по цій грунтовій дорозі і приблизно через 300-400 метрів повертаєте праворуч на дорогу біля бетонного вказівника на долину Görkündere. Все

Беззпосередньо в самій долині церков немає, але по дорозі до неї або з неї можна відвідати дві скельні церкви: Saklı Kilise й церкву El Nazar Kilise.

Текст і фото Сергія Щербія