Ягнятин. Ще один млин на Роставиці

Давненько я нічого для себе не відкривав. А тут відразу декілька “відкриттів” – прекрасний, робочий (!) водяний млин у Ягнятині, а переосмислена статистика водяних млинів на Роставиці. Ліва притока Росі б’є усі рекорди по кількості старовинних водяних млинів по відношенню до довжини. Буки, Чубинці (два), Шамраївка – це те що я бачив раніше. Цього разу побачив млини у Ягнятині та Карабчиєві (ще не викладав). А ще дізнався що точно є млини у Верхівні, Паволочі, Дерганівці, Ружині, Строкові. У Трушках не так давно зруйнували, але й так виходить результат…

Загальна довжина Роставиці всього 116 км. Вона починається у Козятинському районі Вінницької області, протікає Ружинським та Попільнянським районом Житомирської області, ну і впадає у Рось під Білою Церквою (це вже Київська область). Порахувавши ті млини, що збереглися виходить один на 10 км довжини – фантастика. Але ж, мабуть, я не усі млини знаю.

Зовсім не чекав, що таким масштабним є млин у Ягнятині, як не чекав, що він працює. Фактично чотири поверхи із боку повноводного русла, два поверхи – із берега, купа різних прибудов… А ще мене здивували скелі на правому березі – не чекав.

Млин у Ягнятині запрацював зовсім недавно. Його викупила група молодих бізнесменів з обіцянкою відновити, але не у вигляді готелю чи ресторану, а саме як млин. Споруду прибрали (вивезли 30 автівок сміття), поремонтували і запустили. Це приклад для всіх – погляньте багатії, скільки ж у нас от таких красунчиків стоїть і руйнується.

Текст та фото Романа Маленкова, Сергія Щербія

49.757039, 29.299786 Дивитись на мапі Google Maps