Мена

Місто Мена розташоване на схід від Чернігова біля автодороги Чернігів – Новгород-Сіверський. Кількість населення – близько 13 тисяч осіб.

Мена. Павиан

Мена. Павиан

На Чернігівщині це місто знамените своїм сиром та мінеральною водою родовища «Менська Остреч». У Києві цієї води не знайдеш – конкуренти не пускають, а ось у Чернігівській області вона є у кожному магазині та кіоску. Водичка ця досить смачна й, кажуть, що дуже корисна. Родовище розташоване на території санаторію «Остреч».

Менский зоопарк

Менский зоопарк

У Мені розташований єдиний в Україні провінційний зоопарк. Не звіринець і не зоокуточок, а справжній зоопарк. Він був створений у 1977 році. Ініціатором створення був сержант місцевої міліції Геннадій Полосьмак – фанатичний любитель тварин. Спочатку він збирав тварин в себе на подвір’ї: папуг, канарок, кроликів. Потім з’явилися куплені у браконьєрів вовченята (майбутні «актори» Джек і Пальма), лис, козуля.

Менский зоопарк

Менский зоопарк

Менский зоопарк

У 1975 році Полосьмак «вибив» у районного керівництва земельну ділянку, на якій розпочав створення справжнього зоопарку. Тварин йому або дарували, або він їх купував… У 1982 році Менський зоопарк отримав статус загальнодержавного. Але на початку 90-х він міг зникнути. Місцева влада відмовилась від нього. Тоді, щоб якось «втриматись на плаву», керівництво зоопарку змушене було продати частину тварин із колекції. Але на щастя зоопарк вижив…

Зараз в колекції Менського зоопарку налічується 120 видів тварин (загалом понад 500 особин). Звичайно на території відчувається якийсь провінціалізм, але саме це додає особливого колориту зоопарку. І тварини тут досить доглянуті: леви та вовки, пелікани та страуси, антилопи та бізони, мавпи, ведмеді, леопарди…

Текст та фото Романа Маленкова

Менский зоопарк

Менский зоопарк

Менский зоопарк

Менский зоопарк

Менский зоопарк

Менский зоопарк

51.520440, 32.214463 Дивитись на мапі Google Maps