Мар’янівка

 

Мар’янівка – село, яке знаходиться в Васильківському районі Київської області за 20 км від районного центру. Село було засноване приблизно в ХІІ ст. Недалеко від Мар’янівки в ті часи існувало місто Переп’ятиха.

 

Це місто було досить укріплене, з усіх сторін огорожене мурами. Княгиню в цьому місті звали Мар’яна. Згідно легенди, її чоловік князь Переп’ят покинув місто з військом. Минуло вже 3 роки і Мар’яна стомилась чекати. А ще пішли чутки, що з Киева йде якесь грізне військо. Мар’яна, зібравши дружину, вирішила  не сидіти в  місті і чекати, а підти назустріч тому війську. Через густий туман не впізнала вона військо чоловіка. Так і загинули, загубивши себе князь та княгиня. Зараз цей курган називається Переп’ят. З 1774 року село відійшло до Ксаверія Браницького, а потім було поділено між його наступниками  Владиславом, Олександром, Констянтином. Після Браницьких село належало Яструбовським, а з 1915 року Яструбовська передала права на володіння племіннику Ревуцькому.

Основною пам’яткою зараз вважається Меморіальний музей-садиба Івана Семеновича Козловського – всесвітньо відомого тенора.

Іван Семенович Козловський народився 11 березня 1900 року в селі Мар’янівка. Вже в 8 років  був відданий співати в Михайлівський Златоверхий монастир,де він  прожив майже 10 років. Після служби в армії на співака чекала яскрава кар’єра. В 1926 році вступає в трупу Великого театру СРСР. Цікаво, що брат Козловського Федір Семенович також  гарно співав в ансамблі Кошиця, який успішно гастролював по Європі. І під час гастролів залишився закордоном. В той час коли Росія в 1919 році окупувала Україну ансамбль відмовився повертатись назад. Все життя про це мовчав Іван Семенович, самі розумієте чому!!!

Досить привабливо виглядає зараз музей. Хатина, де виріс і провів дитинство співак, підв’язана на даху соломою, поруч з хатою ростуть чарівні мальви та прикрашають своєю яскравістю. Недалеко від музею знаходиться затишний парк з перехрестям алей в виді хреста, який був спроектований ще в 60-ті роки самим співаком та відомим архітектором Я. Друцьким.

Ще однією  прикрасою села є сучасна церква, збудована в 2004 році на кошти Т.Засухи (Агрофірма”Світанок”)

Текст та фото Маленкова Ростислава 

50.066451, 30.170131 Дивитись на мапі Google Maps