Бабинці

Бабинці – сусіднє село із Новофастовом. Нині тут мешкає близько 500 осіб, а от на початку 20 століття було 1600. Це було велике село, яке складалося із трьох частин. Лаврентій Похилевич присвятив цьому селу цілу сторінку. Звідти і матеріал з історії Бабинців у вікіпедії. Почитайте, ну а я, повторюватись не буду.

В Бабинцях збереглися залишки старої панської економії, щоправда там неможливо ідентифікувати будівлі, адже їх дуже перепаскудили в радянський період. До відносно цікавих об’єктів я б відніс і залишки колгоспу, з кам’яною огорожею, але реальна пам’ятка у селі лише одна – дерев’яна Покровська церква, зведена, очевидно, наприкінці 19 століття. Вона без верхів – мабуть комун яки звалили, а перед вже зашили пластиком. Так собі пам’ятка, але на безриб’ї і рак риба. Похилевич пише, що у 1819 році у Бабинцях збудували мурований храм – коли він зник, я дізнатися не зміг.

А ще у Бабинцях є кілька будівель – схоже на комплекс земської школи. Можливо то земська лікарня – нам з’ясувати не вдалося.

Текст Романа Маленкова.

Схоже земська школа.