Розльоти

Село Розльоти розташоване на правому березі Десни у межах Коропського району Чернігівської області. Із 2006 року воно входить у склад Мезинського національного природного парку. Недалеко біля села розташоване джерело “Кринички”, яке славиться цілющою водою і приваблює туристів. Але ще більше приваблює туристів красуня-Десна, яка біля Розльотів (як і майже всюди де протікає) утворює мальовничі меандри.

Меандр Десни біля села Розльоти

Розльоти відомі із 1701 року – тоді вони були у складі Понорницької (Понирненської) сотні Чернігівського полку. Нині в селі мешкає близько трьохсот осіб (влітку населення трохи збільшується за рахунок дачників і рибалок). Поряд із Розльотами археологами виявлено два городища та курганний могильник часів Київської Русі.

У Розльоти ми потрапили по грунтовій дорозі із Радичева. Чи прокладена сюди асфальтована дорога –  я не зрозумів взагалі. Село виглядало безлюдним і глухим. У центрі, недалеко від сільради нас зустріла стара церква. В радянський період вона втратила верхи й, вірогідно, служила якимось складом. Ну а за останні кілька десятиліть перетворилася у напівруїну. Що це була за церква і коли її збудували? На це питання мені не дали відповіді ні місцеві мешканці ні Інтернет. За боковими фронтонами у вигляді “кокошників” можна припустити, що це російський модерн, і відповідно період будівництва – кінець 19 початок 20 століть. Більше нічого сказати не можу. Може ви знаєте більше?

Текст та фото Романа Маленкова

51.707991, 33.138413 Дивитись на мапі Google Maps