Гоголів

Село Гоголів розташоване в 8-и км на схід від Броварів. Має сільську раду. Перша письмова згадка датується 1481 роком. В XVII-XVIII століттях Гоголів був козацьким містечком. Зараз у селі мешкає понад 2100 чоловік.

Церква Різдва Богородиці

Всевидюче око на ганком церкви Різдва Богородиці. Фото Романа Маленкова

Церква Різдва Богородиці була збудована у 1827 році – в період, коли селянство вже було закріпачене, а в культовій архітектурі заборонили український стиль. Але церква збудована в типовому українському стилі. Пам’ятка архітектури місцевого значення. Ще однією офіційною пам’яткою архітектури в Гоголеві є дерев’яна земська лікарня, що була збудована наприкінці ХІХ століття.

Церква Різдва Богородиці

Церква Різдва Богородиці

Церква Різдва БогородиціА ось що пише путівник: Дванадцять маршрутів Київщиною. – К.: Грані-Т, 2008. Автори: Роман Маленков та Олег Година.

“Наступним пунктом маршруту є Гоголів, також колишнє козацьке село, а потім і містечко. Гоголів навіть колись мав Маґдебурзьке право. Дерев’яна церква Різдва Богородиці, що поряд з ринком, досить компактна та затишна у порівнянні з требухівською. Побудували її у 1827 році, а в 1861 році до архітектурного ансамблю додалася дзвіниця. Стіни храму прикрашені кількома зображеннями. На ґанку, на парафіян згори дивиться Всевидюще око – знак, який прийнято вважати масонським (око в трикутнику; подібний знак є, наприклад, на американському доларі). Дійсно, досить незвично бачити такий малюнок на православному храмі. Хоча це не єдиний приклад, але досить рідкісний для регіону. Як тут не згадати гіпотезу про таємне козацьке товариство ХІХ ст. Це типовий християнський символ, до чого тут масони? Він є на дуже багатьох церквах і костьолах.”

Земська лікарня

Лікарня, збудована ще у ХІХ столітті, і нині функціонує

50.510174, 31.018654 Дивитись на мапі Google Maps