Татарів. Водоспад Женецький Гук та церква Димитрія Солунського

Женецький Гук

Жене́цький Гук (Жене́цький водоспад) — водоспад в Українських Карпатах, на потоці Женець (ліва притока Пруту), між масивами хребтів Явірника і Хом’яка-Синяка (гірський масив Ґорґани), біля сіл Микуличин і Татарів (Надвірнянський район, Івано-Франківська область). Розташований на відстані приблизно 5 км від траси, 9 км від станції Татарів і 10 км від станції Микуличин, на території Карпатського національного природного парку.

Водоспад Женецький Гук розташований на висоті 900 м над рівнем моря. Утворився у післявоєнні роки в результаті повені. Вода вільно падає з висоти 15 м.

Місцеві жителі назвали водоспад Гук через шум, гул, що доноситься від нього.

До Женецького водоспаду від траси Микуличин — Ворохта (бл. 7 км) спочатку йде асфальтована дорога (приблизно до середини), а далі добра ґрунтова дорога. А ще це місце прославилося тим, що неподалік розташована резиденція колишнього президента України Віктора Ющенка. І замість стежки до водоспаду веде цілком добра дорога з шлагбаумом при в’їзді.

Матеріал Вікіпедії

Церква Димитрія Солунського

Цей храм розташовано біля траси. Поруч неї є цвинтар, оскільки гуцули ховали померлих близько церкви. Ця невеличка дерев’яна церквиця ніяк не виглядає на свій вік, а він чималий. Дмитрівська церква побудована у 1870 році, перша згадка в шематизмі 1880 року. Храм виконаний за проектом архітектора Ф.Менчинського. Це одна із найдавніших пам’яток архітектури національного значення, що збереглися на сьогодні. Храм має оригінальну побудову і є цікавим твором гуцульської школи народної архітектури.

На стінах храму зберігся темперний живопис XIX ст.. Іконостас давній, написаний (за автографом на іконі св. Миколая Чудотворця з іконостасу) Антонієм Оржеховським. Іконостас п’ятиярусний, роботи місцевого майстра, праворуч – намісна ікона  св. влкмч. Дмитрія. Тетрапод виготовив місцевий майстер Юрій Цепецавер у 2002 році.

Використані матеріали Карпатського НПП за редакцією Наталії Гнатюк

Фото Романа Маленкова

48.341770, 24.574980 Дивитись на мапі Google Maps