Олійникова Слобода

Село Олійникова Слобода розташоване за 15-км на північний схід від Білої Церкви. Має сільську раду. Кількість населення – 600 осіб.

Церква Святої Параскеви

Церква Святої Параскеви. Фото Романа Маленкова

Церква Святої Параскеви. Початок ХІХ століття. Пам’яткою архітектури не вважається (2007).

Церква Святої ПараскевиА ось що пише путівник: Дванадцять маршрутів Київщиною. – К.: Грані-Т, 2008. Автори: Роман Маленков та Олег Година.
“Наступна зупинка – село Олійникова Слобода, розташоване у Білоцерківському районі за 5 кілометрів від Храпачів. Виселок, з якого почалось село, був заснований олійником на прізвище Ткаченко (саме його олійниці село завдячує своєю назвою).
Церква Святої ПараскевиВ Олійниковій Слободі збереглася дуже цікава церква – Святої Параскеви. Відсутністю бань, що були розібрані більшовиками, цей храм схожий на церкву у Храпачах, але шикарне орнаментальне різьблення ставить його в ряд унікальних зразків дерев’яної архітектури. Майстри, які зводили храм, попрацювали на славу, тому, навіть “обезглавлений”, він має дуже величний вигляд. А історія церкви почалась у 1808 році, коли мешканець села – кріпак Браницьких Іван Черняк, з благословення тодішнього митрополита Серапіона, власним коштом перевіз свою стару хату на цвинтар і облаштував у ній каплицю. Стараннями жителів каплиця простояла понад сто років. У 1883 році поряд з нею звели дзвіницю, а у 1903 році – велику церкву.”

49.883755, 30.315577 Дивитись на мапі Google Maps