Борщагівка – це історична місцевість на території Київа і за його межами розташована на західному кордоні міста та передмістя. Вперше Борщагівка згадується в 1497 році. Назва пішла вирогідно від рослини борщець, яка мабуть тут росла. Борщагівка складалася з кількох сіл, що належали київським монастирям.
Петропавлівська Борщагівка – межує з селом Чайки та Софієвською Борщагівкою і відноситься до Києво-Святошинського району. В селі раніше був Петропавлівський домініканський монастир, а саме село було хутором.
В Петоропавлівській Борщагівці знаходиться дві церкви. Одна з них була колись дерев’яною. Її збудували на кошти громади в 1755 році і освятили на честь Симеона Стовпника. Керував роботами іегумен Петропавлівського монастиря. Церква багато разів була реконструйована, але населення села стрімко зростало і тому було заплановано збудувати нову. В одній з київських газет в 1908 році був оголошений конкурс на проект зведення церкви в селі Петропавлівська Борщагівка. Підряд на побудову храму отримав селянин з Димера Петро Темко, який мав гарні рекомендації пiсля зведення церков у селах Сваром’я Чернiгiвської губернiї та Боярка Київського повiту.
Згідно з проектом єпарxiального архітектора Єрмакова, на основi типових проектiв середини XIX сторіччя, протягом 1908-1909 років було споруджено нову кам’яну будiвлю храму — двоповерхову 5-купольну. Згідно плану це хрестово-купольна споруда з гранчастою апсидою. Вона мала три входи — центральний та два бокових. На другому поверсі розташовувалася парафiяльна бiблiотека. Стiни церкви були викладенi з цегли й тинькованi. На художнє оформлення фасадiв церкви вплинули моднi на той час прийоми псевдоруського стилю в apxiтeктypi, а також ремiсничi традицiї мiсцевих майстрів-мулярiв. Фасади виконанi в еклектичних формах «неоруського» стилю, а оздоблення верхньої частини стін церкви, поребрика, елементiв декору взятi з дерев’яного зодчества. У серединi церкву тиньковано та виконано розпис.
В селі ще є церква збудована відносно недавно. Це храм Різдва Пресвятої Богородиці, який знаходиться на виїзді з села за адресою Пушкіна, 112. Почалося будівництво у 1989 році й триває по наші дні. Ця довсить цікава споруда знаходиться в стані постійного будівництва чи реконструкції.
Текст та фото Маленкова Ростислава