Києво-Святошинський район

ajax spinner
Битва на річці Ірпінь (рос.)

Битва на річці Ірпінь (рос.)

Давно уже хотел написать об этом событии, и вот, похоже, срослось. Сама битва состоялась по разным источникам от 1320 до 1325 г. (Английская Википедия: Historians disagree on exact dating: Maciej Stryjkowski provided 1320/21, Aleksandr Ivanovich Rogov argues for 1322, C. S. Rowell for 1323, Feliks Shabul'do for 1324, Romas Batūra for 1325). Сразу скажу, что достоверного источника о том, где была битва не нашел (и судя по форумам, он едва ли есть, буду благодарен, если кто поделится, по некоторым рассуждениям все произошло возле Белогородки). Тем не менее, жители города Ирпеня утверждают, что все произошло не далеко от тех мест, где сейчас находится их город. Даже называют более менее точное место. Собственно река Ирпень сейчас:
КиУР: Захід

КиУР: Захід

Предствлю другу частину своїх велоподорожей навколо Києва у 2009 році. Перша частина – тут.
Петропавлівська Борщагівка

Петропавлівська Борщагівка

Борщагівка - це історична місцевість на території Київа і за його межами розташована на західному кордоні міста та передмістя.
Українське село. Етно-комплекс

Українське село. Етно-комплекс

Українське село. Етно-комплекс знаходиться в Київській області недалеко від села Бузова біля траси Київ-Житомир за 15 км від Києва.
Шпитьки

Шпитьки

Шпитьки - село в Києво-Святошинському районі за 30 км від Киева. Населення села становить 2300 осіб.
Білогородка

Білогородка

Село Білогородка розташоване за 13 км на південний захід від Києва. Засноване у 990 році (літописний Білгород). Має сільську раду. Кількість населення - близько 6000 чоловік.
Ворзель

Ворзель

Селище Ворзель розташоване за 16 км на північний захід від Києва. Виникло на початку ХХ ст. Нині у Ворзелі мешкає близько 6 тисяч чоловік.
Мироцьке

Мироцьке

Село Мироцьке розташоване за 23 км на захід від Києва. Має сільську раду. В селі мешкає близько 1,5 тис. осіб.
Михайлівка-Рубежівка

Михайлівка-Рубежівка

Село Михайлівка-Рубежівка розташоване за 16 км на захід від Києва. Утворилося в результаті злиття сіл Михайлівка та Рубежівка. Має сільську раду. В селі мешкає близько 3,5 тис. осіб.
Малютянка

Малютянка

Село Малютянка розташоване в 17-и км від Києва. Має сільську раду. Кількість населення - 2200 чоловік.
Ірпінь

Ірпінь

Місто Ірпінь розташоване за 10 км на північний захід від Києва. Виникло на початку ХХ ст. Нині в Ірпіні мешкає близько 40 тисяч чоловік.
Гурівщина

Гурівщина

Село Гурівщина розташоване за 17 км на захід від Києва. Відноситься до Бузівської сільської ради. В селі мешкає близько 300 осіб.
Гостомель

Гостомель

Селище Гостомель розташоване за 7 км на північний захід від Києва. Вперше згадується під 1494 роком. Кількість населення - 12,5 тис чоловік.
Гнатівка

Гнатівка

Село Гнатівка розташоване в 17-и км на південний захід від Києва. Відноситься до Гореницької сільської ради. Засноване князем Гнатом Шуйським. У ХІХ столітті було частиною Білогородки. Кількість населення - 350 чоловік.
Боярка

Боярка

Місто Боярка розташоване в 13-и км на південний захід від Києва. Місто виникло в результаті злиття двох сіл Боярки і Будаївки. Офіційно вважається містом з 1959 року. Зараз у Боярці мешкає 37 тисяч чоловік.
Київський укріпрайон

Київський укріпрайон

Після війни у деяких радянських громадян існувала думка, мовляв, українці - зрадники, здали без бою "Матір городів