Гнатівка

Село Гнатівка розташоване в 17-и км на південний захід від Києва. Відноситься до Гореницької сільської ради. Засноване князем Гнатом Шуйським. У ХІХ столітті було частиною Білогородки. Кількість населення – 350 чоловік.

каплиця

Каплиця. Фото Романа Маленкова

каплицяУ Гнатівці є цвинтарна каплиця. Збудували її у 1905 році. Пам’яткою архітектури офіційно не вважається

А ось що пише путівник: Дванадцять маршрутів Київщиною. – К.: Грані-Т, 2008. Автори: Роман Маленков та Олег Година.

“Західне передмістя Білогородки у ХVІІІ столітті належало князю Гнату (Ігнатію) Шуйському. На честь князя воно почало називатись Гнатівкою. Поступово Гнатівка заселилась євреями (у 1861 році тут мешкало 500 чоловік, з яких 400 були євреями) і перетворилась на значний торговий осередок.

Нині Білогородка – велике село з майже шеститисячним населенням. Гнатівка стала окремим селом і відноситься до Гореницької сільської ради. Крім городища з кількома рядами валів, до туристичних об’єктів у Білогородці можна віднести хіба що величезну церкву Воскресіння Христового. Цю помпезну будівлю звели вже у ХХІ столітті на східній околиці села. У Гнатівці збереглась велика цегляна цвинтарна каплиця, збудована у 1905 році. Під каплицею знаходиться склеп, до якого веде великий пролом – наслідок діяльності грабіжників.”

50.391065, 30.212746 Дивитись на мапі Google Maps