Ботанічний сад ім.Фоміна

Початок весни, а погода зовсім не весняна. Київ сірий і сніжний. Перебуваючи недалеко від ботсаду вирішив подивитись, як він виглядає в таку погоду. Ландшафт саду досить оригінальний і горбистий.

Ботсад Фоміна

Ботсад Фоміна

 Взагалі, як зясувалось, цей Ботсад один з найстаріших ботанічних садів в Україні. Незважаючи на невтішну погоду, людей в ботсаду було досить багато, переважно студентів та людей похилого віку. Заснований цей ботсад був у 1839 році.

Ботсад Фоміна

Ботсад Фоміна

Ботсад Фоміна

                                                  Постійні жителі Ботанічного саду

В ньому працювали видатні вчені, такі як: Рогович, Борщов, Шмальгаузен. Протягом 20 років з 1894 до 1914 року – Навашин. З його ім’ям пов’язані світові відкриття в галузі цитоембріології і, в першу чергу, подвійне запліднення у покритонасінних рослин, що принесли всесвітню славу Київському університету та його Ботанічному саду.

Ботсад Фоміна

      Скульптура “Навала”, встановлена на честь викладачів та студентів Київського університету, які захищали Київ у 1941 році.

Ботсад Фоміна

                                             Навіть в таку погоду відвідувачів чимало

В 1914-1935 рр. директором Ботанічного саду був Фомін. Він був тоді вже відомим ботаніком, мав досвід організації Тифліського ботанічного саду. З великою енергією він взявся за реконструкцію саду, поповнення його колекцій, особливо оранжерейних рослин, розширення і збагачення гербарію. У 1935 р., після смерті Фоміна, за видатний внесок у розвиток науки та титанічну організаторську діяльність Ботсад було названо його ім’ям.

Ботсад Фоміна

Ботсад Фоміна

Зараз Ботанічний сад ім. Фоміна є науково-дослідною установою Київського національного університету імені Тараса Шевченка і виконує одночасно навчальні та освітні функції. Зараз Ботсад налічує близько 10 тис. таксономічних одиниць різного географічного розташування.

Ботсад Фоміна

Ботсад Фоміна

                          “Рано любоваться красотами болот – орхидеи еще не расцвели”  

Ботсад Фоміна

 Ботсад Фоміна

                                        Субтропічна рослина, не памятаю як називається

Ботсад Фоміна

Ботсад Фоміна

Ботсад Фоміна

Ботсад Фоміна

                                                     Деякі фото для ознайомлення
Текст та фото Маленкова Ростислава
50.442625, 30.505664 Дивитись на мапі Google Maps