Початок весни, а погода зовсім не весняна. Київ сірий і сніжний. Перебуваючи недалеко від ботсаду вирішив подивитись, як він виглядає в таку погоду. Ландшафт саду досить оригінальний і горбистий.
Взагалі, як зясувалось, цей Ботсад один з найстаріших ботанічних садів в Україні. Незважаючи на невтішну погоду, людей в ботсаду було досить багато, переважно студентів та людей похилого віку. Заснований цей ботсад був у 1839 році.
Постійні жителі Ботанічного садуВ ньому працювали видатні вчені, такі як: Рогович, Борщов, Шмальгаузен. Протягом 20 років з 1894 до 1914 року – Навашин. З його ім’ям пов’язані світові відкриття в галузі цитоембріології і, в першу чергу, подвійне запліднення у покритонасінних рослин, що принесли всесвітню славу Київському університету та його Ботанічному саду.
Скульптура “Навала”, встановлена на честь викладачів та студентів Київського університету, які захищали Київ у 1941 році.Навіть в таку погоду відвідувачів чимало
В 1914-1935 рр. директором Ботанічного саду був Фомін. Він був тоді вже відомим ботаніком, мав досвід організації Тифліського ботанічного саду. З великою енергією він взявся за реконструкцію саду, поповнення його колекцій, особливо оранжерейних рослин, розширення і збагачення гербарію. У 1935 р., після смерті Фоміна, за видатний внесок у розвиток науки та титанічну організаторську діяльність Ботсад було названо його ім’ям.
Зараз Ботанічний сад ім. Фоміна є науково-дослідною установою Київського національного університету імені Тараса Шевченка і виконує одночасно навчальні та освітні функції. Зараз Ботсад налічує близько 10 тис. таксономічних одиниць різного географічного розташування.
“Рано любоваться красотами болот – орхидеи еще не расцвели”Субтропічна рослина, не памятаю як називається
Деякі фото для ознайомлення Текст та фото Маленкова Ростислава