Ромашки. Храм-велетень

Село Ромашки розташоване за 10 км від Рокитного і входить у Рокитнянську громаду. Засноване у 1773 році. В Ромашках мешкає близько 800 жителів.

Головною пам’яткою Ромашок є збудована у 1843 році Покровська церква. Цю величезну трьохпрестольну (придільні престоли Миколаївський та Антонія Печерського) церкву звели на кошти поміщиці Трофимової. Пам’ятка архітектури національного значення. Храм у Ромашках вважається одним із найбільших провінційних православних храмів України.

Класицизм, підкреслений розмірами будівлі та рідкісними для православних храмів Наддніпрянщини баштами-дзвіницями, ставить ромашківську церкву в один ряд з найвидатнішими пам’ятками архітектури України. Це визнавала навіть радянська влада, яка не лише зберегла церкву, а й навіть відновила її після руйнацій 1941-45 років. Тоді німецькі війська використали храм, як оборонну споруду.

У 1773 році священик Федір Куліковський заклав дерев’яну Покровську церкву. Трофимова збудувала мурований храм поряд із дерев’яним. Покровська церква використовувалась взимку, як тепла, але у 1880 році її перевезли в село Савинці.

Текст Романа Маленкова, фото Олександра Мальона.

49.730431, 30.598646 Дивитись на мапі Google Maps