Ромашки

Село Ромашки розташоване за 10 км від Рокитного. Засноване у 1773 році. Має сільську раду. В Ромашках мешкає близько 800 жителів.

Покровська церква

Покровська церква. Фото Романа Маленкова

Покровська церква була збудована 1843 році. Цю величезну трьохпрестольну (придільні престоли Миколаївський та Антонія Печерського) церкву звели на кошти поміщиці Трофимової. Пам’ятка архітектури національного значення. Храм у Ромашках вважається одним із найбільших провінційних православних храмів України.

Покровська церква

А ось що пише путівник: Дванадцять маршрутів Київщиною. – К.: Грані-Т, 2008. Автори: Роман Маленков та Олег Година.

“Далі повертаємось до Рокитного і прямуємо на північний схід до села Ромашки. Тут збереглася ефектна споруда – Покровська церква. Величезний (один з найбільших на Київщині) мурований трьохпрестольний храм був збудований у 1843 році на замовлення місцевої поміщиці Олександри Трофимової. Класицизм, підкреслений розмірами будівлі та рідкісними для православних храмів Наддніпрянщини баштами-дзвіницями, ставить ромашківську церкву в один ряд з найвидатнішими пам’ятками архітектури України. Це визнавала навіть радянська влада, яка не лише зберегла церкву, а й навіть відновила її після руйнацій 1941-45 років.”

Покровська церква

Покровська церква

49.730431, 30.598646 Дивитись на мапі Google Maps