Фастівський район

ajax spinner
Триліси. Козацькі хрести

Триліси. Козацькі хрести

Фото Дениса Вишневського
Музей-вагон Злуки УНР та ЗУНР

Музей-вагон Злуки УНР та ЗУНР

Вагон-музей на залізничній станції Фастів - це типу той самий вагон «Винниченка - Петлюри», в якому і був підписаний «Акт Злуки» (хоча насправді це всього лише такий само вагон - хіба ж міг той сам
Тумани Перепетового поля

Тумани Перепетового поля

"Життя і смерті спивши щедрий келих,
Усі літа спаливши на вогні,
-
Млинок

Млинок

Недалеко від Фастова, за 10 км на північний захід знаходиться хутір Млинок. Історія хутору бере початок  з неолітичного поселення X - XII століття до нашої ери.
Фастів. Святині та музеї

Фастів. Святині та музеї

Фастів не можна назвати туристичним містом, але й сказати що в ньому немає що подивитись також не можна.
Інтернаціональне кладовище у Фастові

Інтернаціональне кладовище у Фастові

Інтернаціональне кладовище - найстаріше кладовище в місті Фастів, яке (місто) займає третє місце за площею в області, після Києва та Білої Церкви, а за деякими джерелам
Триліси

Триліси

Село Триліси знаходиться в Фастівському районі Київської області. Населення становить 2389 осіб. Омиває Триліси річка Кам'янка, яка бере свій початок  в Житомирській області. Назва цього стародавнього села, колись укріпленого містечка, з трьох боків оточеного лісом, одного з найдавніших поселень Середнього Подніпров`я, походить, швидше за все, від вибудованого потрійного дубового частоколу навколо місцевої фортеці. Триліси згадуються у багатьох документах, у тому числі разом з першою письмовою згадкою про Фастів за 1390 рік.
Скригалівка

Скригалівка

                  Село Скригалівка Фастівський район Покровська церква наприкінці ХIХ ст.
Борова

Борова

Селище Борова розташоване на річці Стугна за 18 км від Фастова. Населення селища становить 9 тис. осіб. Борова схожа на з'єднані між собою дачні коперативи. Зовсім поруч знаходиться агломерація Мотовилівки. В селищі є Церква  Успіння Пресвятої Богородиці, збудована в 1902 році. До 1942 року була капличкою на кладовищі, а потім була відкрита, як церква німцями і добудована  за пітримки місцевого комбінату по обробці дерева. Баня має форму восьмикутника.
Велика Офірна

Велика Офірна

Велика Офірна розташована за 5 км від Фастова. Населення села становить 800 осіб. Ось як писав відомий краєзнавець Лаврентій Похилевич про це село у ХІХ столітті: "Офирня Хфастовская на правой стороне Унавы еще на 2 версты ниже Малой Снетинки. Жителей особого пола 552. В этом и соседних деревнях живет римских католиков и шляхты 143." Місцевий священник нам повідомив, що назва Офірна має польске походження. В селі, на кладовищі, була збудована церква. Спочатку як капличка  Архистратига Михаїла. Збудував її каторжний із Сибіру, старовір Василь Балабанов.
Фастів

Фастів

Фастів вперше згадується у літописі під 1390 роком. У XVI столітті місто стало значним осередком католицизму, єпархіальним центром.